Kahvaltı / Sciascia, 09:00 - 10:00

Roma’da kahvaltıya İtalyan usulü başlamaya ne dersiniz? Cappucino'nuzun yanında sabah fırından taze çıkmış atıştırmalıklardan bir derleme hazırlayın. Ambiyansı size ipucu vermese de her daim kalabalık kalması buranın, Roma'daki en iyi kahvaltı adreslerinden biri olduğunun bir göstergesi olsa gerek.

Vatikan, 10:00 - 12:00

Sabah kahvaltınızı bitirdikten sonra, her köşesinde keşfedilmesi gereken tarihi bir eser saklayan kenti arşınlamaya koyulabilirsiniz. Bizce en ideal başlangıç, Sciascia'nın hemen yanı başında yer alan ve Roma şehir rehberinde atlanmaması gereken noktalarından olan Vatikan. Bu ihtişamlı yapıyı gezmek için bolca vakit ayırmayı ihmal etmeyin. Önünde uzanan kuyruk gözünüzü korkutmasın, Vatikan Roma’da mutlaka yapılması gereken bir ziyaret eninde sonunda!

Öğle yemeği, 12:00 - 13:00

Roma’da en iyi pizza nerede yenir sorusu büyük tartışmalara kapı açsa da biz hakkımızı yerel halkın tercihinden yana kullanıp Pizzarium diyoruz. Vatikan'a sadece 5 dakika mesafedeki bu küçük dükkanda envai çeşit pizza bulmak mümkün. İster kendinize özel bir pizza ısmarlayabilir, isterseniz de sunumda olan pizzalar arasından istediklerinizi dilim olarak tadabilirsiniz. 

Yürüyüş, 13:00 - 15:30

Roma demek, tarih demek... Her köşesi buram buram tarih kokan bu şehirde zor olan, kendinize eksiksiz bir ‘Roma’da görülecekler’ listesi hazırlamak. Bizim size önerimiz, Pizzarium çıkışı önce Castel Sant Angelo'yu görmeniz, sonrasında ise Tiber nehrinin diğer yakasına geçerek Via dei Coronari'den ilerleyip, Roma şehir rehberinin en ünlü meydanlarından birisi olan Piazza Navona'yı gezmeniz. Eğer yorulduysanız meydanı kendine mesken tutmuş kafelerden birine oturup soluklanabilirsiniz. Daha sonra hemen yanı başınızda yer alan Pantheon'u gezin. Ayaklarınıza kara sular inmeden size iki önerimiz daha var: Ünü dünyayı sarmış olan ve Roma’da bir kez olsun yapılması gereken şey Trevi çeşmesine para atıp dilek tutmak. Sonrasında kalabalığı takip edin ve son durağımız olan İspanyol Merdivenleri’ne uğrayın.

Alışveriş, 15:30 - 17:30

İspanyol Merdivenleri’nin tam karşısında yer alan Via dei Condetti, kuşkusuz Roma'da alışveriş için nereye gidilir diyecekler için ideal. Via dei Condetti boyunca dünyanın ünlü markalarının mağazalarını yan yana bulduğunuzda elinizdeki Roma rehberini bir kenara atıp saatlerinizi yeni koleksiyonlar arasında harcayacağınızdan eminiz.

Yürüyüşe Tatlı Bir Mola, 17:30 - 18:00

Yürüyüşünüz sırasında da fark edeceğiniz üzere Roma'nın dört bir tarafı "meşhur dondurmacı" tabelalarıyla dolup taşıyor. Bizim size önerimiz tüm bu tabelaları göz ardı etmeniz ve hakkınızı İspanyol Merdivenleri’nin hemen yanı başında yer alan ve Roma’da en iyi dondurma nerede yenilir denilince ilk akla gelen mekân Claudio Torce'ye saklamanız. Burada yer alan onlarca çeşitten hangisini seçerseniz seçin bize hak vereceksiniz.

Akşam Yemeği, 19:00 - 22:00

İtalyan mutfağının en ünlü yemeklerini tatmak için tipik bir İtalyan tratorria'sına uğramadan Roma'dan dönmek olmaz. Bizim size önerimiz, küçük ve keyifli atmosferi ile içinizi ısıtan ve sunduğu olağanüstü tatlarla bu yorucu güne harika bir son olacağını düşündüğümüz Da Gino. Hala Roma’da ne yenir diyorsanız emin olun, mekânın zengin menüsü sizi zorlayacak cinsten. Bir de buna İtalya'nın farklı bölgelerinden sunduğu geniş şarap seçkisi de eklenince kendinizi Roma’da harika bir akşam yemeğinin ortasında bulabilirsiniz.

 
Roma
 

Dünya Elinizin Altında

Roma Elinizin Altında

“”

Mart'ta Nereye?

Mart'ta Nereye?

“”