Kahvaltı, 09:00 - 10:00

Klasik bir Fransız kahvaltısı için sıcacık bir kruvasan ve kahve almaya hazır olun zira Paris’te aşk başka olduğu gibi sabah kahvaltısı da bir başka! Paris şehir rehberinin vazgeçilmez meydanlarından birine bakarak güne başlamanın keyfi hiçbir şeye değişilmiyor. Place des Vosges’da yer alan Ma Bourgogne bunun için en doğru adreslerden biri.

Müze, 10:30 - 13:00

Modern sanat denince Paris’te ziyaret edilmesi gereken ilk adres Centre Pompidou. İlk yapıldığı zamanlarda Parisliler tarafında şehrin yüz karası olarak nitelendirilen bina, şimdilerde modern mimarinin en başarılı örneklerinden biri kabul ediliyor. Daha buralara doğru yola çıkmadan, 5 kata yayılmış olan bu modern sanat müzesinde ne var ne yok mutlaka bir göz atıp Paris’te sanat adına neler oluyor keşfedin.

Öğle Yemeği, 13:30 - 14:30

Her köşesi ayrı bir film karesini andıran gösterişli şehir Paris’te herkes kendisini bu filmin baş rol oyuncuları gibi hissetmek ister, bu yüzden Paris’te öğle yemeği nerede yenir sorusu bir kez daha önem kazanır. Eh karınlar acıktı, değil mi? Klasik güzel Bistro Vivienne sizi daha önce izlediğiniz Fransız filmlerinin kalbine sürükleyiverecek. Basit ama bir o kadar lezzetli menüsüne harika bir şarap kavı eşlik ediyor.

Yürüyüş, 14:30 - 15:30

Yemeğinizi bitirdikten sonra, Paris’te keşfedilecekler listesinin olmazsa olmazları yani tarihi pasajlarından Galeri Vivienne’i ziyaret etmeyi unutmayın. İçeride sizi farklı hobi dükkanları bekliyor olacak. Pasajı gördükten sonra hemen yanı başında bulunan Palais Royal bahçelerini gezmek de Paris’te yapılacakların başında geliyor elbette. Burasının güney ucundan çıktığınızda sizi Rue St. Honore karşılayacak.

Alışveriş, 15:30 - 17:00

Paris’te alışveriş için nereye gidilir derseniz herkes önünüze kalın bir Paris rehberi çıkaracaktır zira şehrin en saklı köşesi bile bir alışveriş cenneti olabilir. Bizim tavsiyemiz sağlı sollu dükkânların süslediği uzun dar bir sokak olan Madem Rue St. Honore. Paris gezisi boyunca ilginizi en çok çekebilecek dükkân ise dünyaca ünlü markaları buluşturan konsept mağaza Colette. Tasarım konusunda kendini apayrı bir yere konumlandırmayı başarmış bu mağaza alışveriş tutkunlarının Paris’te mutlaka keşfetmeleri gereken ideal bir adres.

Bar, 17:30 - 19:00

Yürüyüşün sonunda biraz tazelenip bir şeyler içmek isteyecek olursanız sizi hemen ünlü Hotel Costes’un iç terasında yer alan bara yönlendirebiliriz. Müzik CD’lerinden yakından tanıdığımız bu ünlü bar aynı zamanda, her an dünyaca ünlü bir simaya rastlayabileceğiniz bir yer olarak Paris barlar listesinin de başında. Özellikle yaz aylarında terası akşamüstü saatlerinde dolup taşıyor.

Akşam Yemeği, 20:00 - 23:00

Hotel Costes’da başlayan geceye Paris restoranlarının gözdelerinden Pershing Hall’da devam etmenizi öneriyoruz. Botanik bahçesini andıran bir cepheye karşı kurulmuş olan restoran, saatlerin ilerlemesiyle beraber renk değiştiriyor ve özellikle hafta sonları Parisienne’ler tarafından işgal edilen ve Paris’te gece hayatının hakkını veren bir mekân haline dönüşüyor.

 
Paris
 

Söz Şehirlerde

Ben Paris

“”

Dünya Elinizin Altında

Paris Elinizin Altında

“”

Mayıs'ta Nereye?

Mayıs'ta Nereye?

“”