Kahvaltı, 10:00 - 10:30

New York ve kahvaltının birbirini en iyi tamamladığı yer, hiç şüphesiz New York şehir rehberinin vazgeçilmez adreslerinden Magnolia Bakery. Birbirinden leziz ‘muffin’, ‘croissant’ ya da ‘cupcake’lerden biri – ya da birkaçı – nerede yenir; artık biliyorsunuz. Lezzeti sınırları aşmış olan bu butik pastane kahvaltının yanı sıra çeşit çesit pasta ve tatlı seçenekleri de sunmakta.

Yürüyüş, 10:30 - 11:30

Magnolia'dan çıktıktan sonra ilk olarak Meat Packing District'e doğru yola koyulun. Yaklaşık 10 dakikalık yürüyüşün sonunda The Standart otelin hemen yanı başında bulunan merdivenlerden New York'da görülecekler arasına yeni katılan High Line'a ulaşabilirsiniz. Manhattan adasının batı yakasını, yerden 15 metre yukarıdan geçen bu tren yolu 1930'lu yıllarda inşa edilmiş ve 1980 yılına kadar aktif olarak çalışmış. Daha sonra uzunca bir süre terk edilmiş olarak bırakılan High Line, 1999 senesinde bir sosyal sorumluluk projesi olarak parka çevrilmek üzere ele alınmış. 2009 yılında itibaren park olarak işlev gören High Line, New York’ta başka nereye gidilir diyenler için harika bir fırsat sunuyor.

Sanat, 11:30 - 13:30

High Line'da 26. sokakta aşağı inerseniz New York'un keşfedilecek köşelerinden olan Chelsea'ye gelmiş olacaksınız. Burası şehir rehberinin en ünlü galerilerine ev sahipliği yapıyor. 20 ila 26. sokak arasında 10. ve 11. caddelerin arasında irili ufaklı 50 civarında galeri ziyarete açık. Dünya çapında sanatçıların eserlerinin yanı sıra yeni nesil işlerden örnekleri de bu galerilerde görmek mümkün.

Öğle Yemeği, 14:00 - 15:30

Şimdi de New York’ta öğle yemeği vakti. Bu kadar yürümeye çokça acıkmış olduğunuzu umuyoruz. Meatpacking bölgesinin yeni ünlenmiş olmasına bakmayın, 1884'ten beri 9. caddede, 14. - 15. sokak arası hizmet veren Old Homestead aynı zamanda New York’un en gözde restoranlarından biri. Yiyeceğiniz etlerin porsiyonlarının devasa olduğunu da ayrıca hatırlatalım.

Alışveriş, 16:00 - 18:00

New York’ta nerede alışveriş yapılır diyenler! İşte size 3 farklı opsiyon: İlki, Chelsea Food Market - New York'un mutlaka keşfedilmesi gereken pazarlarından. Eve alabileceğiniz onlarca ürünün yanı sıra yemek dışında çeşitli hobi ve aksesuar mağazaları da mevcut. İkincisi, bir blok aşağıdaki Apple mağazası ve üçüncüsü Scoop; yan yana yer alan üç butikten oluşan (erkek, kadın ve sokak) bu mağazaya bir göz atmanızda fayda var. Hem kendi ürünleri hem de çeşitli tasarımcıların ürünlerine burada rastlamak mümkün.

Soluklanma, 18:00 - 20:00

Uyumayan şehir New York’ta gece hayatına adım atmadan önce bir şeyler içip sohbet edebileceğiniz birbirine komşu iki adres öneriyoruz. Geniş ve ferah bir alana yayılmış olan ‘Beer Garden’ sayısız bira seçenekleriyle New York barları arasında mutlaka görülmesi gerekenlerden biri. Damak tadınıza en uygun birayı seçip yayılabilir ya da New York’ta spora vakit ayırmayı ihmal etmeden masa tenisindeki hünerlerinizi sergileyebilirsiniz.

Akşam Yemeği, 20:00 - -

Spor sonrası zil çalan mideler için ise yine ‘The Standart’ otelin bir parçası ve barın kapı komşusu olan ‘Standart Grill’e geçebilirsiniz, hatta geçmelisiniz. Deniz mahsullerinden et yemeklerine, sonsuz çeşitte kokteylden ev tarzı tatlılara kadar menüde yer alan her şey parmak ısırtan cinsten. Garsonların kıyafetleri ve atmosfer de cabası. New York’ta şık bir akşam yemeği için nereye gidilir diyenlerin dikkatine...

 
New York
 

Söz Şehirlerde

Ben New York

“”

Dünya Elinizin Altında

New York Elinizin Altında

“”

Yaşayanların Kaleminden

Lauren Sözmen'in gözüyle Brooklyn/New York

“”

Haziran'da Nereye?

Haziran'da Nereye?

“”