Kahvaltı, 10:00 - 11:00

Los Angeles şehir hayatından elinizi ayağınızı çekip okyanus kenarında rahat ve keyifli bir gün öneriyoruz size. Böyle özenilesi bir güne başlamak için iyi bir kahvaltı şart. Los Angeles’ta nereye gidilir denince akla ilk gelen kafe adreslerinden olan Cafe Buna’nın zengin kahvaltı menüsünden istediğinizi seçip bu küçük kafenin keyfini sürenlerin arasında yerinizi alın.

Sanat Durağı, 11:00 - 12:30

Kendinizi sahile atmadan önce Los Angeles’ta yapılacak bir şey daha var. Son yıllarda ünü git gide artan Venice Beach aynı zamanda yeni galerilere de ev sahipliği yapıyor. Bunlar arasında ilgi çekenlerden bir tanesi de Los Angeles şehir rehberine adını yazdıran L&M Arts. Galerinin içinde ve çevresinde yer alan küçük bahçesinde çağdaş sanatçıların eserlerini görmek mümkün. Özellikle Kaliforniya kökenli yeni sanatçıları keşfetmek için ideal bir adres L&M Arts.

Yürüyüş, 12:30 - 15:00

Los Angeles’ın görülmesi gereken yeri Venice Beach'e adını veren tıpkı Venedik’tekine benzer kanallar olmuş. Günümüzde bu kanalların bir çoğu doldurulmuş olsa da, sahile hemen paralel olarak yer alan kanalları gezdikten sonra kendinizi sahile atabilirsiniz. Sahil 1970’li yıllardan beri sörfçülerin ilgi gösterdiği bir adres. Hal böyle olunca Pasifik Okyanusu'na açılan uzun sahil boyunca güneşlenenler ve denizin keyfini sürenler kadar sörf tutkunları da bol miktarda mevcut. Eh, Los Angeles’ta yapılır demek yerine sahilin keyfini yürüyerek çıkarmak, soğuk okyanus suyunda yüzmek ya da sahil boyunca sıralanmış kafe-bar'lardan birine oturup güneşli günün keyfini çıkarmak artık sizin elinizde.

Geç Bir Öğle Yemeği , 15:00 - 16:30

Amerika’nın melekler şehrindeki gezi turuna bir ara verip güzel bir öğle yemeği ziyafeti için hemen sahilde yer alan Sidewalk Cafe’yi öneriyoruz. Harika konumuna eşlik eden nefis manzarası sayesinde Los Angeles’ın en iyi restoranları arasında anılan Sidewalk Cafe, hem midenize hem de gözünüze hitap eden türden bir mekân.

Alışveriş, 16:30 - 18:30

Los Angeles’ta ünlülerin alışveriş adresi aynı zamanda Venice Beach’in bu aralar en 'trendy' bölgesi Abbot Kinney. Cadde boyunca yer alan modern butikler, kafeler ve restoranlar her daim kalabalık ve buranın değişen yüzünün en güzel örneği olarak dikkat çekiyorlar. Akşam saatleriyle beraber iyice kalabalıklaşıp Los Angeles’ta gece hayatına renk katan bu 1 kilometre uzunluğundaki cadde boyunca gezinip, beğeninize hitap eden butiklerden alışveriş yapabilirsiniz.

Akşam Üstü , 18:30 - 20:00

Los Angeles’ın barlar rehberinde, Venice’in en ünlü şarap barı olan Primitivo Wine Bistro baş konuğumuz oluyor. Loş ışıkla bezenmiş dekorasyonuyla dikkat çeken, zengin şarap menüsü ile her damak zevkine hitap eden restoran melekler şehrinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken adres. Eğer akşam yemeği yerine atıştırmalıklarla günü geçirmek isteyenlerdenseniz Sip and Nosh’un menüsü de tam sizlik.

Akşam Yemeği, 20:30 - -

Los Angeles sağlıklı yaşama verdiği önemle tanınan bir şehir. Şehrin dört bir yanında gün boyunca spor yapan insanlara rastlamak mümkün. Sağlıklı yaşamın bir diğer şartı da Los Angeles’ta taze bir akşam yemeği. Tamamen organik ürünlerden oluşan menüsüyle öne çıka Axe bu trendin en önemli örneklerinden bir tanesi. Her öğün tıka basa dolu olan bu kendi küçük, sunduğu lezzetleri büyük olan mekân Los Angeles restoran rehberinin de yıldızlarından tahmin edersiniz.

 
Los Angeles
 

Dünya Elinizin Altında

Los Angeles Elinizin Altında

“”

Yaşayanların Kaleminden

Asena Atalık'ın gözüyle Los Angeles

“”

Aralık'ta Nereye?

Aralık'ta Nereye?

“”