Kahvaltı , 09:30 - 10:30

Sabah kahvaltısını Buenos Aires’in en iyi kafelerinden birinde yapmak istemez misiniz? 1858 yılında açılan Cafe Tortoni, aynı zamanda Arjantin’in en eski kafesi. Kimler gelmiş, kimler geçmemiş ki... Jorge Luis Borges, Carlos Gardel, Alfonsina Storni, Raul Gonzales Tuñon ve Benito Martin Tortoni, müdavimlerden sadece birkaçı. Her yeri buram buram tarih kokan mekân, Buenos Aires’te bir kez olsun ziyaret edilmesi gereken harika bir adres.

Academia Nacionel del Tango, 10:30 - 11:30

Nihayet tangonun anavatanındasınız. Arjantin’de tango tarihi hakkında her şeyi öğrenmek için en doğru adres elbette Buenos Aires müze rehberinin olmazsa olmazlarından olan Tango Müzesi. 3 kata yayılmış bu küçük ve şirin müzede tango tarihinin dev isimlerinin plaklarını, gösterilerinin ender videolarını ve daha nicelerini görmek mümkün.

Yürüyüş , 11:30 - 13:00

Müzenin çıkışında Avenue Mayo boyunca yürürseniz kuşkusuz Buenos Aires’in tarihinde önemli bir yer edinmiş, mutlaka keşfedilmesi gereken meydanı Plaza de Mayo’ya ulaşabilirsiniz. Arjantin'in tarihinde her zaman önemli bir rol oynamış olan meydan, günün her saati meraklı turistlere ev sahipliği yapıyor. Meydanın ortasında yer alan General Manuel Bergano heykeli ve pembe renkleriyle öne çıkan başkanlık sarayı de Buenos Aires’te görülmesi gereken yerlerin başında yer alıyor.

Cabaña Las Lilas, 13:30 - 15:00

Şimdi sıra Arjantin’in kendisi kadar ünlü olan etlerini tadmaya geldi. Şehrin yenilenen yüzü olan Puerto Madero’da yer alan Cabaña Las Lilas Buenos Aires’te akşam yemeğinde et yemeğo tercih edecekler için tam bir cennet. Arjantin restoranları arasında en seçkin et çeşitlerini tadabileceğiniz bu restoran aynı zamanda kanal çevresine kurulmuş olan şehrin modern yüzünü seyretmek için de doğru bir lokasyon. Geniş şarap menüsü ise cabası.

Alışveriş, 15:30 - 17:30

Şehrin en güzel meydanlarından bir tanesi olan Plaza Dorrego’nun çevresine kurulmuş olan San Telmo, Buenos Aires’te alışveriş turu için sabırsızlananların keşfetmesi gereken bir alan. Meydanın hemen yanı başında yer alan sokaklara yayılmış olan pasajlar ise antikacılarla dolup taşıyor. Her zevke hitap eden farklı seçkide eşyayı bulabileceğiniz antikacıların yanı sıra irili ufaklı birçok butik de elbette Buenos Aires şehir rehberinin olmazsa olmaz renklerinden. Alışveriş ve yürüyüşle son enerjinizi de tüketmeden önce Plaza Dorrego meydanında kurulan pazarı gezmeyi sakın atlamayın.

Kahve Molası, 17:30 - 18:30

Buenos Aires’in keşfedilmesi gereken tarihi meydanı Plaza Dorrego, sadece kurulu bir pazar yerinden ibaret değil elbette. Sokak sanatçılarının binbir çeşit eserleri ile dolup taşan meydan aynı zamanda Arjantin’de sokak tangosu seyretmek için de biçilmiş kaftan. Bunu yapmanın en iyi yolu ise meydana bakan Cafe Del Arbol’de kendinize bir masa bulup ve mis gibi kokan kahveniz eşliğinde gösterilerin keyfini sürmekten geçiyor.

Akşam Yemeği – Sagardi, 19:00 - 21:00

Buenos Aires’te akşam yemeği nerede yenir diye soracak olursanız, uzun geçen bir günün yorgunluğunu restoran rehberinin gözdelerinden Sagardi’de atabileceğinizi söyleriz. Bu modern 'pintxos' barında Bask mutfağından harika atıştırmalıklar bulacaksınız. Dilerseniz ön kısmında yer alan barında bu atıştırmalıklardan yiyebilir, dilerseniz de arkadaki restoran kısmına geçip a-la-carte menüden seçtiğiniz lezzetli yemeklerin keyfini sürebilirsiniz.

 
Buenos Aires
 
 

Söz Şehirlerde

Ben Buenos Aires

“”

Dünya Elinizin Altında

Buenos Aires Elinizin Altında

“”

Yaşayanların Kaleminden

Maria Julia Goyena'nın gözüyle San Telmo/Buenos Aires

“”

Kasım'da Nereye?

Kasım'da Nereye?

“”