Sabah Kahvaltısı, 09:00 - 10:00

Barselona’da kahvaltı adreslerinin en keyifli noktası denilebilir Cornelia and Co için. Barselonalı ünlü mimar Sandra Tarruella tarafında tasarlanmış olan mekân kantin tarzıyla ilgi çekiyor. Zengin şarküteri seçenekleri ve leziz kahvaltı menüsüyle güne başlamak büyük keyif. Barselona haritasındaki koordinatları sebebiyle mekânın özellikle erken saatlerde Barselonalılarla dolduğunun altını çizmekte fayda var. Beykınlı omlet, gurme ekmek seçenekleri ve taze istiridyeleri menünün en ilgi çekenleri.

MACBA, 10:30 - 13:30

1994’te ünlü mimarlar Helio Piñón ve Albert Viaplana tarafından yenilenen cam bina, müzik ve kültürel aktivitelerin gerçekleştirildiği bir yer. Hemen yanı başında ise Barselona müzeleri arasında en önemli çağdaş sanat mekânı olarak anılan MACBA yer alıyor. Katalan resim ve heykel sanatının en önemli isimlerinin yanı sıra son kuşak temsilcilerinin de eserleri Barselona’da görülmesi gereken sofistike bir şölen.

Öğle Yemeği, 14:00 - 16:30

Günün en az 2 saatini siesta’yla geçiren Barselona’da öğle yemeği kutsaldır. MACBA'dan çıkıp eski şehre yönelin; çünkü burada sizi Barselona’nın en gözde restoranlarından Cal Pep bekliyor. Dünyaca ünlü yönetmen Francis Coppola tarafından keşfedilmiş bu küçük mekânda lezzetler büyük. İster girişteki dar bara kurulmuş sandalyeler üzerinde hızlıca atıştırın, ister de arkadaki küçük salona geçip kendinize bir ziyafet çekin. Deniz mahsullü sıcak tapas’ların altını kalınca iki kere çizme gereksinimini de duyuyoruz ki sonra Barselona’da ne yenir diye sorup soruşturmayın!

Yürüyüş, 16:30 - 19:00

Barselona'yı keşfetmenin en güzel yolu yürümek. Özellikle hava iyi ise El Born mahallesinin dar sokaklarında kayboluncaya kadar yürümek Barselona’da yapılması gereken en zevkli etkinliklerden biri.

El Xampanyet, 19:00 - 21:30

Burası meşhur bir Barselona tavernası; yemekleri kadar ‘cava’sı yani yerel şampanyasıyla ünlü. Akşamüstü iş çıkışı Barselona halkı tarafından tercih edilen yerlerin başında gelse de içeride meraklı turist kalabalığına da rastlamak mümkün. Hem ayaküstü tapas’lardan atıştırabileceğiniz hem de yerel halkın akşam ritüellerine şahit olabileceğiniz bu Barselona’nın tarihi mekânı sizi gündüzden geceye geçişe hazırlayacak cinsten.

Eclipse Bar, 21:30 - -

Barselona’da aşk başkadır. Gezinizin en romantik anını yakalayabilmeniz için şehre bir de yukarıdan bakın istedik. W Hotel'in en üstünde yer alan bar çepeçevre Barselona’nın tarihi yerleri ile süslenmiş âdeta. Gün batımından gece geç saatlere kadar değişen şehrin silueti size eşlik ediyor olacak.

 
Barselona
 

Söz Şehirlerde

Ben Barselona

“”

Dünya Elinizin Altında

Barselona Elinizin Altında

“”

Yaşayanların Kaleminden

Carles Vivancos gözüyle Ciutat Vella/Barselona

“”

Mart'ta Nereye?

Mart'ta Nereye?

“”