Wat Arun, 09:00 - 10:00

Bildiğiniz gibi Budist rahipler sabahın ilk saatleriyle beraber günlük yaşantılarına başlarlar. Eğer erken saatte kalkmayı dert edinmiyorsanız günün ilk ışıklarını Bangkok tapınakları arasında en büyüleyici olanlarından Wat Arun’da karşılamanızı öneriyoruz. Bangkok’u ortadan ikiye bölen Chao Phraya nehrinin hemen yanı başında yükselen tapınak, Bangkok’ta ilk keşfedilecek adres.

Grand Palace / Kraliyet Sarayı, 10:15 - 12:30

Wat Arun’un hemen yanı başından kalkan tekne ya da sandallardan birine binerek karşı tarafa geçtiğinizde sizi Bangkok’un tarihi yerlerinden Kraliyet Sarayı karşılıyor. Halen monarşi ile yönetilen Tayland’da ülke halkı kraliyete ve özellikle de kralına çok düşkün. Kraliyetin merkezi olan saray ise tüm ihtişamıyla her geleni olduğu gibi sizi de büyüleyecek.

Öğle Yemeği , 12:45 - 14:30

Sıcak havayı biraz dışarıda bırakıp karnınızı doyuracak bir öğle yemeği Bangkok’ta nerede yenir? Size âdeta bu iş için yaratılmış bir Bangkok restoranı olan Arun Residence’ı öneririz. Aynı zamanda butik otel olarak hizmet veren bu üç katlı bina kolonyal tarzda dekore edilmiş ve tam Wat Arun’un karşısında olan konumu ve sunduğu yemekler kadar benzersiz manzarasıyla insanı büyülüyor. Salatalardan Bangkok mutfağından yerel tadlara kadar uzanan menü seçenekleri basit ama iştah kabartıcı.

Yürüyüş & Alışveriş, 14:30 - 15:15

Yemek sonrası yürüyüş ve Bangkok’ta alışveriş keyfi için Arun Residence'e çok yakın olan Çin Mahallesi ve ünlü pazarı Sampeng şehir rehberinde keşfedilmesi gereken neşeli noktalardan. Tayland’da yaşayan Çinlilerin buluşma mekânı olan pazar, tam 200 yıldır tüm canlılığıyla burada var olmaya devam ediyor. 1800’lü yıllarda aynı zamanda ticaretin de merkezi olan bölge zamanla daha turistik bir havaya bürünerek bugünkü halini almış.

Wat Pho, 15:30 - 16:30

Yürüyüşünüzün sonunda şehrin bir başka kutsal mekânı olan Wat Pho’ya uğramalısınız. Halen Budist rehberlerin öğretim gördüğü bir okul olan tapınağın alamet-i farikası ise 'Uyuyan Buda' heykeli. Bangkok gezi turunun vazgeçilmezlerinden olan 46 metre uzunluğundaki en büyük 'Uyuyan Buda' heykeli, tamamen altın kaplama olup ayaklarının altı incilerle işlenmiş. Bangkok’ta nereye mi gidilir? İşte buraya!

Tekne Gezisi, 16:30 - 17:00

Bangkok’da keşfedilecekler, şehri kat etmenin en güzel yollarından birisi olan tekne gezintisi ile renkleniyor. Birbirine çok uzak olmayan duraklara uğrayan teknelerden bir tanesine binerek bu güzel şehri farklı bir açıdan görmek ve solumak mümkün oluyor. Tekne gezintinizin sonunda Phra Arthit durağında inerseniz bir sonraki durağımız, Bangkok’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken cümbüş mahallesi Khao San’a yürüme mesafesine gelmiş olursunuz.

Khao San'da Eğlence, 17:30 - -

Ünü sınırlarını çoktan aşmış olan bu sokağın asıl sahipleri sırt çantalı gençlermiş gibi görünse de bu kozmopolit sokak boyunca her yaştan ve milletten kişiye rastlamak mümkün. 1980’li yıllarda açılan ucuz birkaç otelle beraber ünlenmeye başlayan Khao San’da bugün yan yana dizilmiş yüzlerce otel, restoran, bar, gece kulübü, masaj merkezi, turizm acentesi Bangkok’ta eğlence ve gece hayatının kalbi durumunda. Günün 24 saati dolup taşan sokağın en keyifli zamanı şüphesiz hava karardıktan sonra başlıyor…

 
Bangkok
 

Ocak'ta Nereye?

Ocak'ta Nereye?

“”