Kahvaltı, 09:00 - 10:00

Amsterdam’da kahvaltınızı nasıl alırdınız? Amsterdam’ın en lezzetli bagelleriyle bir başarı hikâyesi yazan Bagel&Beans’i gelin yakından tanıyın. Envai çeşit bagel opsiyonuyla istediğiniz malzemeleri karıştırabileceğiniz geniş kahvaltı menüsü ile Amsterdam şehir turuna zinde başlamak için ideal bir adres.

Van Gogh Müzesi, 10:30 - 13:00

Sabah kahvaltısının ardından sadece 5 dakikalık yürüme mesafesindeki Amsterdam’da görülmesi gereken ünlü müzeler meydanı sizi bekliyor. Ünlü Hollandalı ressam Van Gogh’un adına adanmış olan ve sanatçıya ait en çok sayıda esere ev sahipliği yapan müzeyi mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz. Eğer Van Gogh ilginizi çekmiyorsa hemen yanı başında bulunan Rijksmuseum da, Hollanda tarihine ait önemli eserleri görebileceğiniz Amsterdam müzelerinden.

Momo’da Öğle Yemeği, 13:30 - 15:00

Umarız Uzakdoğu mutfağı ile aranız iyidir. Amsterdam’da en iyi sushi adreslerinin başında Momo geliyor. Müzelere sadece 5 dakikalık yürüme mesafesindeki Momo’nun ferah alanı geniş cam cepheyle birleşip Amsterdam’da öğle yemeği molası için harika bir atmosfer yaratılmış. Sadece sushi yok elbette, karnınız kadar gözünüzü de doyuracak zengin malzemeli salataların yanı sıra tay usulü tavuk ve et yemekleri de mevcut.

Hooftstraat, 15:00 - 17:00

Yemek sonrası şimdi de biraz alışveriş. Amsterdam’da alışveriş pusulası şehrin en alımlı caddesi Hoofstraat’ı gösteriyor. Her daim kalabalık olan caddede her zevke hitap ederek şehir rehberinin görülmesi gerekenleri arasında yerini alan binbir çeşit dükkân var. Alışveriş sevenleri kesinlikle hayal kırıklığına uğratmayacak bu caddedeki sağlı sollu sıralanmış yüze yakın mağazanın bir çoğu, dünyaca ünlü lüks markalara ait.

Yürüyüş, 17:00 - 18:30

Amsterdam’da oksijenden olabildiğince yararlanabilmek için nereye gidilir? Alışveriş sonrasında yaptığınız harcamaya yanmayıp biraz temiz hava teneffüs etmek şart şimdi ne de olsa! Amsterdam’ın keşfedilmesi gereken en büyük parklarından biri olan Vondel Park, Hoofstraat’ın sonunda yer alıyor. İnce uzun şekilde tasarlanmış olan parkı her yıl 10 milyon kişi ziyaret ediyor. Günün son ışıklarını değerlendirmek için harika bir fırsat sunan parkın içinde küçük göletler ve kafeler yer alıyor.

Pub Molası, 18:30 - 20:00

Amsterdam’da akşam yemeğini atlamaya niyetliyseniz bile güzel bir pub molası unutulmaya gelmez. Uzun yürüyüş sonrasında soluklanmak isteyenler için önerimiz Aran Pub. Amsterdam’daki tek kumarhanenin hemen yanı başında yer alan barda günü batırırken önünüzden geçen tekneleri izleyebilir, Amsterdam’da görülmesi gereken en hareketli caddelerinden birinde, kurulmuş olduğunuz rahat iskemlenizden gelip geçeni seyredebilirsiniz.

Geceye başlangıç – Leidseplein, 20:00 - -

Amsterdam’da gece hayatı dillere destandır, bilirsiniz. Gece planınız her ne olursa olsun geceye başlamak için en ideal yer, şehir rehberinin vazgeçilmez meydanlarından biri olan Leidseplein. Yanyana dizilmiş Amsterdam restoran ve barlarını sokaklara taşmış olarak bulacaksınız. Yerli turist demeden onlarca insanın doldurduğu masalardan birine siz de kurulup Amsterdam’da eğlence ve sohbetin tadına varabilirsiniz.

 
Amsterdam
 

Dünya Elinizin Altında

Amsterdam Elinizin Altında

“”

Nisan'da Nereye?

Nisan'da Nereye?

“”