CAPE TOWN

CAPE TOWN

Dünyanın en güney ucunda, bir tarafına medeniyeti diğer tarafına da doğanın en saf halini almış bir diyar Cape Town. Peşine taktığı güzelliklerin eşliğinde sonsuzluğa açılıyormuş hissi yaratan bu şehir her gezginin hayallerini süslüyor.

Cape Town’da havalar yılın her günü güzel olsa da (burada kışlar ılık geçiyor) plajlarının keyfi en iyi buranın yaz aylarında, yani Aralık – Şubat arasındaki dönemde çıkarılıyor. Kışın karanlığını ve soğuğunu kuzey yarımkürede bırakıp Cape Town’un harika plajlarında tembellik yapmaya, kendinizi dalgaların arasına bırakmaya ne dersiniz? Şehrin üç farklı bölgesine dağılmış plajlar arasından ister sessiz ister hareketli, kendi tatil tercihlerinize göre bir yer bulmanız zor olmayacak!

Cape Town'un eşsiz doğası ve yaşama sevincini yaşamaya kararlıysanız, seyahatiniz için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgilere sizin için hazırladığımız Cape Town rehberinden ulaşabilirsiniz.

Söz Şehirlerde

Ben Cape Town

“”

RIO DE JENERIO

RIO DE JENERIO

Şubat ayı kuzey yarımküredekiler için bolca çamur, soğuk hava ve karanlıkla özdeşleşmiş olsa da aşağılardaki bir ülkede rengârenk kıyafetler, sabahlara kadar süren dans ve bitmek bilmeyen eğlence anlamına geliyor. Nereden mi bahsediyoruz? Tabii ki de karnavalıyla meşhur olan Rio de Janeiro’dan!

Bol samba soslu kutlamaları ve eğlendiği her halinden belli olan kalabalıkları bu sene televizyon ekranında izlemektense gidip yerinde görmeye ne dersiniz? Yılın bu zamanında güneşi tam tepesinde taşıyan Rio’nun karnavalın yanında bonus olarak birbirinden harika plajlar sunduğunu da unutmayın!

Rio de Janeiro seyahatiniz için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgilere sizin için hazırladığımız Rio de Janeiro rehberinden ulaşabilirsiniz.

CENEVRE

CENEVRE

Yanı başında uzanan gölün hemen ilerisinde başlayan yeşillikleri, az ilerde yükselen Mont Blanc manzarası ve ışıl ışıl caddeleriyle kış en çok Cenevre’ye yakışıyor. İsviçre’nin ünlü kayak merkezlerine sadece birkaç saat uzaklıkta bulunan bu kentin her yerini yürüyerek dolaşmak mümkün. Soğuktan kaçmak istediğiniz zamanlarda ise sevimli kafelerden birine girip bir fincan sıcak çikolata eşliğinde kendinize lezzetli bir ziyafet çekebilirsiniz.

Atkılarınıza, kazaklarınıza bürünün ve bu şehrin kartpostallara yaraşır güzellikteki Şubat’ını yaşamaya bakın!

Cenevre seyahatiniz için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgilere sizin için hazırladığımız Cenevre rehberinden ulaşabilirsiniz.

Dünya Elinizin Altında

Cenevre Elinizin Altında

“”