SİNGAPUR

SİNGAPUR

Tropikal iklimin hoş kokuları eşliğinde, doğanın içinden göğe doğru yükseliyor Singapur. Dünyaca ünlü otellere, ışıltılı mağazalara, birbirinden şık galeri ve gurme restoranlara ev sahipliği yapan bu kent, var olmasını sağlayan geleneklerinden de kopmuş değil. Singapur’u bu kadar eşsiz kılan da bu zaten.

Ocak ayında, gerisinde bıraktığı Muson yağmurlarının taze kokusunu hâlâ üzerinde taşıyan Singapur'un sokakları, Çin yeni yılı kapsamındaki coşkulu kutlamalara sahne oluyor. Devasa boyuttaki heykeller ve çılgın havai fişeklerle daha da görkemli bir hale gelen bu kutlamalara her yıl binlerce kişi katılıyor. Her ne kadar Çin yeni yılı 31 Ocak’ta başlasa da kutlamalar 15 günlük bir süreye yayılıyor. Böylece Singapur’da yılın en renkli günleri bu dönemde yaşanmış oluyor.

Singapur seyahatiniz için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgilere sizin için hazırladığımız Singapur rehberinden ulaşabilirsiniz.

Dünya Elinizin Altında

Singapur Elinizin Altında

“”

VİYANA

VİYANA

Viyana’nın masallardan fırlamış gibi duran caddelerini gezmek, devasa pastaları andıran binalarını görmek için her zaman bir bahane bulunur ama Ocak ayı bu şehri daha da özel kılıyor. Özellikle de Viyana dendi mi aklına ilk olarak o meşhur vals baloları gelenler için…

Viyana’da tüm yıl boyunca 400 küsur balo düzenleniyor ama bunların zirveye ulaştığı dönem Ocak ayına denk geliyor. Şehrin ünlü salonları ve saraylarında düzenlenen bu balolar, harika müzikler, gösterişli kıyafetler - tabii ki vals müziği eşliğinde - âdeta rüyayı gerçeğe dönüştürüyor. Viyana soğuğundan vals eşliğinde uzaklaşmak için Ocak ayındaki baloların tarihlerine bakmayı ihmal etmeyin.

Viyana seyahatiniz için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgilere sizin için hazırladığımız Viyana rehberinden ulaşabilirsiniz.

Dünya Elinizin Altında

Viyana Elinizin Altında

“”

BANGKOK

BANGKOK

Bir yanıyla egzotik, diğer yanıyla da son derece ruhani bir yolculuğun en sıradışı rotalarından biri Bangkok. Binlerce yıllık tapınakların arasına günümüz metropollerinin modern mimarisini taşıyan bu çok kimlikli kent, doğa harikalarıyla şehir yaşantısını bir arada sunmaya da muktedir.

Ocak ayı boyunca yılın en güzel zamanlarını yaşayan Bangkok’u sevmek çok kolay. Yeşille huzurun birleştiği köşeleri mesken edinen otelleri, bünyeye dinginlik ve tazelik yayan ünlü spa’ları, türlü renkleri birleştiren kanalları ve yeryüzünden çok ayrı bir diyara doğru açılan tapınaklarıyla burası size kendinizi bambaşka hissettirecek!

Ruhunuzu arındıracak bir Bangkok ziyareti için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgilere sizin için hazırladığımız Bangkok rehberinden ulaşabilirsiniz.

Şehirler ve Yürüyüş Rotaları

Bangkok

18 saatte “”