LİZBON

LİZBON

Atlantik Okyanusu’na doğru açılan sokakları boyunca, birbirinden ihtişamlı binaların yan yana dizildiği Lizbon’un tarih kokan bohem yaşantısına vurulmamak ne mümkün! İlkbaharın gelmesiyle birlikte renklerine renk katan bu şehri kalabalıklara teslim olmadan önce rahatça gezebilmek açısından en ideal zaman Nisan ayı.

Günbatımında kızıla boyanan bu şehrin tepelerine çıkıp eşsiz manzarasını seyre dalmalı, parklarına uzanıp taze havasını solumalı, restoranlarına kurulup Portekiz mutfağından sunduğu lezzetlerini keşfe koyulmalısınız. Güzel havalar eşliğinde aheste aheste turlayacak olmanın keyfi ise bambaşka!

Lizbon’a dair daha detaylı bilgiye ve tavsiyelere ulaşmak isterseniz, sizin için hazırladığımız Lizbon rehberine göz atabilirsiniz.

Dünya Elinizin Altında

Lizbon Elinizin Altında

“”

AMSTERDAM

AMSTERDAM

Nisan ayının gelmesiyle birlikte tüm kış boyunca üzerinde taşıdığı sisli ve gri havaların ağırlığından kurtuluveren Amsterdam, yavaş yavaş yeşillenmeye başlayan ağaçları ve gökyüzünün canlı rengini alan kanallarıyla birlikte kendini baharın aylaklığına bırakıyor. İster bisiklet üzerinde ister yürüyerek, bu şehri keşfe çıkmanın en güzel olduğu zamanlardayız artık. Buranın müzelerini, restoranlarını, galerilerini dolaşırken kendinizi kapalı mekânlarla sınırlamayın. Kanalların romantik manzarasına doğru bir kafeye veya uçsuz bucaksız parklardan birine kurulup baharın mis kokulu havasını içinize çekin...

Nisan’ı Amsterdam için özel kılan başka bir özelliği ise, bu ay içinde şehri turunculara boyayan Queen’s Day etkinliklerinin düzenleniyor olması. Her ne kadar Kraliçe tahtı oğluna bırakmış olsa da Kral kış ortası doğduğu için “Kings Day” annesinin doğum günü olan 30 Nisan’da kutlanmaya devam ediyor.

Bize kulak verip baharda, lalelerin kenti Amsterdam’ı ziyaret etmeye karar verirseniz seyahatinizde ihtiyacınız olacak tüm bilgilere sizin için hazırladığımız Amsterdam rehberinden ulaşabilirsiniz.

Dünya Elinizin Altında

Amsterdam Elinizin Altında

“”

TOKYO

TOKYO

Teknoloji devi olarak anılan Tokyo’nun her daim ışıltılı kalan devasa gökdelenleri ve hiçbir yere benzemeyen ihtişamlı mimarisi sizi yanıltmasın: Burası baharın gelmesiyle birlikte doğanın en güzel manzarasına ev sahipliği yapan bir yer.

Birer birer açmaya başlayan kiraz çiçeklerinin eşsiz manzarası Japonya’da Hanami adlı bahar kutlamalarının vazgeçilmez bir parçasını oluşturuyor. 1000’e yakın kiraz çiçeği ağacının bulunduğu Tokyo’da her yıl, Hanami geleneği kapsamında bu eşsiz manzarayı seyredebilmek için turlar ve etkinlikler düzenleniyor. Ağaçların çiçek açması Mayıs’a kadar devam ettiğinden Nisan ayı, etrafı renkli bulutlar gibi saran kiraz çiçeklerini görmek için en ideal dönem.

Tokyo'nun kiraz ağaçlarına yakından bir bakış atmaya karar verirseniz Tokyo seyahatiniz için ihtiyaç duyacağınız tüm bilgilere sizin için hazırladığımız Tokyo rehberinden ulaşabilirsiniz.

Söz Şehirlerde

Ben Tokyo

“”