LAS VEGAS

LAS VEGAS

Tatil hayallerinizi tam olarak ne süsler, deniz ve kum mu yoksa sınırsız bir eğlence hayatı mı bilemeyiz. Ancak tercihiniz ikincisinden yana ise Ekim ayında alacağınız uçak biletlerinin üzerinde “Las Vegas” yazacağını bilmek için kahin olmamıza gerek yok!

Nevada Çölü’nün kurak siluetinin göz alıcı bir mimari ve ışık şovlarıyla delik deşik edildiği, dünyanın en lüks otellerinin sıralandığı bulvarlardan dışarıya taşan casino seslerinin sizi oyuna davet ettiği ve meleklerin adını unutup ‘Günahlar Şehri’ olarak anılan bir yerdesiniz şimdi. Yeni bir Ocean’s Eleven çekmeye yeltenmeyip bu efsanevi şehrin size bahşettikleriyle mutlu olmak istediğiniz sürece Vegas’ta olan Vegas’ta kalmasa da olur, değil mi?

Şimdi gelin bir an denizin tuzunu ve sıcak kumun mayıştırıcı etkisini bir kenara bırakın ve kendisini bizzat sonu gelmeyen dev bir rollercoastler’a dönüştüren bu ışıltılı makineye binmeyi deneyin; dünyanın en iyi aşçıları, alışveriş merkezleri, spa eğitmenleri ve elbette kumarhaneleri sizi orada bekliyor olacak...

Dünya Elinizin Altında

Las Vegas Elinizin Altında

“”

TEL AVİV

TEL AVİV

Tam yaz planlarının artık suya düşmeye mahkum olduğu, termometre ibrelerinin usul usul aşağılara çekildiği bir anda gelip bize sıcak düşlerin yolunu gösteriyor tekrar Tel Aviv; ve diyor ki “Tatil daha yeni başlıyor...”

Bugüne dek hareketli bir politik yaşantının izlerini taşımış olsa da, gündelik hayatında hiçbir şey onun Ortadoğu’nun en eski Akdeniz’in ise en eğlenceli kentlerinden biri olmasına ne mutlu ki engel olamıyor. Yaşam enerjisiyle, gelecek umutlarıyla ve tutkularının sembolleri haline gelmiş sörf tahtalarıyla doyasıya keyif süren İsrailli genç nüfusu takip ettiğiniz her an kendinizi farklı bir Tel Aviv gecesinde bulabiliyorsunuz.

Tarihi güzelliklerin, Akdeniz’in mavi suları ve sabahlara kadar devam eden DJ setleriyle birleştiği bir çiçek dürbününden bakıyorsunuz şimdi Tel Aviv’de hayata... Hem de Ekim ayında!

Dünya Elinizin Altında

Tel Aviv Elinizin Altında

“”

PEKİN

PEKİN

Kendi yaşadığımız şehirde sonbahar rüzgârlarının şiddetini gözle görülür bir şekilde artırdığı kimi aylar dünyanın çok uzak bir köşesinde bayram havasında yaşanıyor olabilir. Tüm hayatın tek bir mevsimden oluştuğunu hayal edenlerin tercihi de yerel halkın dağlarda kasımpatıları izlemeye çıktığı, kar tanelerinin henüz omuzlarına düşmediği Pekin oluyor bu ay.

Tapınakları, sarayları ve daha nice tarihi mekânıyla yüzyıllara meydan okuyan kent eski gelenek ve göreneklerinden ödün vermezken; yepyeni alışveriş merkezleri şıkır şıkır hareketlenen caddeler de yerlerini almayı ihmal etmiyorlar. Mao’nun tarihi portesiyle karşılaşmanın hemen ardından uluslararası çapta büyük ilgi uyandıran Beijing Müzik Festivali’nin yarattığı coşkunun arasında kaybolmak ve sonra tekrar asırlar öncesine geri dönüp kusursuz planlanmış bir zen bahçesinde doğayı keşfe çıkmak... İşte bu hayallerin hepsi büyük bir zaman makinesi gibi yaşayan Çin Halk Cumhuriyeti’nin görkemli başkenti Pekin’de gerçekleşiyor.

Dünya Elinizin Altında

Pekin Elinizin Altında

“”