Marangoz

Marangoz

Atölyelerden odaların başköşesine, titizlikle şekil bulan mobilyaların sıfırdan hikayesi...

Enstrüman

Enstrüman

Coğrafya değiştirdikçe isim de değiştiren rebabın ses bulmadan önceki hikâyesini, bir aile geleneği olan enstrüman yapımcılığını Maltepe’deki atölyesinde devam ettiren Neyzen Ahmet Kaya’dan dinliyoruz.

Bizon Seramik

Bizon Seramik

Murat Gökçe Yılmaz, Kadıköy Moda’daki Bizon Seramik atölyesinde, çamurdan heykeller pişiriyor. Seramik yapının uzun ama renkli sürecini buyurun, kendisinden dinleyelim.

Tarzz Nar

Tarzz Nar

Ürettiği özgün ürünlerle 22 senedir hediyelik eşya ve züccaciye sektörünün içinde yer alan Barış Hediyelik’in özenli hikâyesini ve yaratım sürecini sahibi Şevki Şenerken’den dinliyoruz.

Takı

Takı

Bazı takılar, nasıl derler, daha tuhaf hayat bulur… Tohum’un sahibi Verda Alaton, ‘Takıdan geldik takıya gidiyoruz’ konseptinde yaşayan kadınlar için, takıları anlatıyor.

Heykel

Heykel

Çamurdan doğmayı, heykelleri ve hikâyelerini, heykel ve tasarım atölyesi İsis’in sahibi Ayşin İşeri’den dinleyebilirsiniz.

Gümüş

Gümüş

Tüm ömrünü gümüşle işlemiş Agop Usta, artık hayatlarımızda seyrelmiş olan gümüşü ve sanatını anlatıyor.

Ebru

Ebru

Renkler suyun üzerinde yürüyebilirler. Peki bu renkler nereye gider? Ebru sanatçısı Kubilay Alp Dinçer, ebru sanatını anlatıyor.

Çanta

Çanta

Hayatının sonuna kadar ‘vazgeçilmezleri” oynayacak çantalar yaratan Güneş Mutlu Mavituncalılar’dan markası Mehry Mu ve çanta tasarımının hikâyesi…

Ayakkabı

Ayakkabı

Tutkulu olmak zor zanaat. Tutkuyu yaratmak daha da zor… En ünlü ve tutkulu ayakabıların hikâyesini, İki’nin sahibi Sezgi Beşli’den dinleyebilirsiniz.

Cam Ocağı Vakfı

Cam Ocağı Vakfı

Cam Ocağı Vakfı Genel Müdürü Hakan Kanca,bir camın cam olmak için neler çektiğini, camın sırça dünyasını ve hikâyesini anlatıyor.

Hakart

Hakart

Bakır ve hikâyesini, üç kuşaktır bakırın dilinden konuşan Hakart ve sahibi İlhan Doyran’dan dinleyebilirsiniz.