Şeflerden Tarifler

Şeflerden Tarifler
Any Restaurant

Any Restaurant

Arnavutköy'ün en neşeli sokağında, uzun zamandır keyifli mekan hasreti çekenleri sonunda rahat ettiren mekan Any...

Binevi

Binevi

Sıra dışı tabaklarıyla vegan ziyaretçilerin de yüzünü güldüren bir Karaköy mekânı olan Bi'nevi'deyiz.

Uno

Uno

Cunda mutfak sahnesinde son yıllarda yerini alan Uno, 1991'de başladığı hikâyesini çağdaş menüsüyle büyütmeye devam ediyor.

Morini

Morini

Kontrast tatları bir araya getirmeyi seven tecrübeli mutfak şefimiz Özgür Önol Morini'den başka yerde tadılması imkansız bir dana bonfile tarifiyle karşılıyor bizi.

Carluccios

Carluccios

Her şeyin olması gerektiği gibi olduğu, ünlü İtalyan lezzetlerinin usta eller arasında devleştiği yer Carluccio's'dayız

Ritz Carlton

Ritz Carlton

Ritz Carlton Istanbul’un baş şefi André Piednoir, Bleu Grill & Lounge’da bizlere taze Çin Böreği tarifi veriyor.

Y Restaurant

Y Restaurant

Taksim Tepebaşı’ndaki Y’nin mutfak şefi Sıla Akdoğan, bizlere Izgara Bonfile tarifi veriyor.

Topaz

Topaz

Eşsiz Boğaz manzarasına tepeden bakan Topaz Restaurant'ın 4 buçuk senedir mutfak şefliğini üstlenen Tevfik Alparslan, bize kerevitle hazırlanan ve deniz tarağı ile servis edilen "Langoustine Royale"in hazırlanışını anlatıyor.

Maria’nın Bahçesi

Maria’nın Bahçesi

Akdeniz mutfağından lezzetlerle sofraları donatan Maria’nın Bahçesi’nin sahibi Maria Ekmekçioğlu, “toprak ve denizin aşkı” diye tanımladığı Ege Otlu Levrek Sarması pişiriyor bizlere…

Forneria Restaurant

Forneria Restaurant

Güveçte karides, kalamar, somon ve levreğin inanılmaz uyumu...Forneria Restaurant mutfak şefi Alp Çekici'den menünün en popüler deniz mahsulu yemeği Cassarole tarifi.

PiPa Nişantaşı

PiPa Nişantaşı

Pişirdikleri ile müşterilerini gülümsetmeyi amaçlayan PiPa baş şefi Marco Russo' dan deniz mahsulleri ve mantarlı makarna tarifi.

Juno

Juno

Nişantaşı’nın en sıcak ve leziz mekânlarından biri olan Juno’nun ortaklarından Selin Günter’in, Alman Usulü Elmalı Turta’sını kendisinden dinleyelim.

La Brise Gurme

La Brise Gurme

Fransız mutfağının en iyi adreslerinden La Brise Gurme’nin mutfak şefi Esen Ünal ve özel tarif Beef Straganof’uyla tanışın.

Bafetto Pizza

Bafetto Pizza

Anadolu yakasının en ince hamurlu pizza gurmesi Bafetto Pizza’nın ortağı ve işletmecisi Burak Sümer’den özel bir pizza tarifi…

Eatbox

Eatbox

Beşiktaş’ın gurme hamburger tapınağı Eatbox’ın sahibi ve şefi Eren Bursalıgil’den karamelize leziz bir hamburger tarifi.