WingsWings BlackWings PrivateWings BusinessWings Ek KartWings SanalkartWings Temassız

Wings Private

Kart özelliklerini öğrenmek için üzerine tıklayınız.

Mil Puan Kullanım

Mil Puan kullanımı ile ilgili genel bilgiler

Tüm havayollarından bilet alabilirsiniz

Wings ile dilediğiniz havayoluyla, dünyanın her yerine özgürce uçabilirsiniz. Mil Puan'larınızla alacağınız ücretsiz uçak biletleri için herhangi bir havayolu kısıtınız bulunmamaktadır. Yeterli Mil Puan’a ulaşmış olmanız durumunda istediğiniz havayoluyla, istediğiniz yere bedava uçak bileti alabilirsiniz.

Alan vergisi yok

Mil Puanlarınızla aldığınız yurt içi biletleriniz için alan vergisi ödemezsiniz. Mil Puan ile satın alınacak yurt dışı uçak biletlerinde tüm vergi, harç ve diğer bedeller (servis ücreti, akaryakıt, alan vergisi harcı vb) müşteri tarafından ödenmektedir.

Kontenjan sınırı yok

Mil Puan'larınızla, istediğiniz uçuşta yer olduğu sürece bilet alabilirsiniz. Belirtilen Mil Puan değerleri için herhangi bir kontenjan sınırlaması, yer garantili ya da yer garantisiz ayrımı yoktur. 

Havayolu milleri de cebinizde

Wings'le uçuşlarınızda biletinizi isterseniz satın alın, isterseniz Mil Puan'larınızla alın; uçtuğunuz havayolunun mil programından yararlanmaya devam edersiniz.

Otel, Tur, Gemi Turları ve Sigorta da alabilirsiniz

Mil Puan'larınızı kullanarak, www.gezkanatlan.com web sitesinden uçak biletinin yanısıra otel konaklaması, tur, gemi turu ve seyahat sigortası da alabilirsiniz.

Mil Puan’larınızı karada da kullanabilirsiniz

Wings Mil Puan’larınızı sadece seyahat etmek için değil, Wings Style üyesi anlaşmalı  işyerlerinde yapacağınız harcamaların ödemelerini yapmak için de kullanabilirsiniz.

Anlaşmalı üye işyerleri için tıklayınız

Anında bilet

Yerinizden hiç kalkmadan 444 00 72 Akbank Telefon Şubesi’ni arayarak veya www.gezkanatlan.com web sitesinden biletlerinizi anında alabilirsiniz. 

Özel jet ve helikopter kiralama

Şimdi Wings'inizde biriken Mil Puan'larınızı kullanarak jet ya da helikopter de kiralayabileceksiniz.

 • İstediğiniz zaman, istediğiniz yere bedava uçabileceksiniz. Özel jet ve helikopter kiralama hizmetinden Mil Puan'larınızı kullanarak yararlanabilir, Mil Puanlarınızın yetmediği durumda Wings'le ödeme yapabilirsiniz.
 • Rezervasyon ve detaylı bilgi için 444 00 72 Akbank Telefon Şubesi'ni arayabilirsiniz.

Avans Mil Puan'la hiç beklemeden uçun

İstediğiniz yere uçmak için Mil Puan'larınız yeterli değilse hatta hiç Mil Puan'ınız yoksa bile, beklemenize gerek yok...

Avans Mil Puan kullanarak istediğiniz bileti anında alır, 1 sene içerisinde yapacağınız harcamalarla kullandığınız Mil Puan'ları rahatça tamamlayabilirsiniz.

Mil Programı Genel Kurallar:

 • Wings Mil Programı kapsamında bir müşteri bir yıl içerisinde en fazla 150.000 Mil Puan kullanabilir. Bankamızda Wings kartının bağlı bulunduğu müşteri numarası altındaki varlıklarının toplamı* 200.000 TL ve üzerinde olan Wings müşterileri, 1 yıl içerisinde en fazla 250.000 Mil Puan kullanabilir.
 • Wings ile 1,5 TL alışverişten 1 Mil Puan kazanılır.
 • Yurt dışı alışverişlerinden, yurt içine göre %25 daha fazla Mil Puan kazanılır.
 • Wings ile Ecza, İnşaat, Konut, Kuyum, Lastik, Sigorta, Telekom, Vergi, Belediye ve Harç araç kiralama, satış, servis ve yedek parça,hava, yer ve yük nakliyecileri kurye Hizmetleri, motorlu yük taşıyıcıları ve nakliyeciler, diş hekimliği gereçleri, labaratuar, tıbbi, hastane teçhizat ve gereçleri, taşımacılık hizmetleri, toptancı mağazalar,bilgisayar bakım, tamir ve hizmetleri, bilgisayar network ve bilgi servisleri, bilgisayar yazılım mağazaları, bilgisayar donanım ve yazılım, tarım ürünleri depolama, dondurulmuş ürünler, ev eşyaları ve depolama, ekipman, alet, mobilya, cihaz kiralama ve leasing, kol saati, saat ve mücevher tamiri, tarım kooperatifleri, endüstiriyel gereçler ve diğer ticari faaliyetlersektörlerinde yapılan her 10 TL alışverişten 1 Mil Puan kazanılır.
 • Wings ile Kumarhane/içkili yerler, bahis ve piyango sektörlerinden Mil Puan kazanımı gerçekleşmemektedir.
 • Wings ile bir alışveriş işleminden en fazla 5.000 Mil Puan kazanılabilir.
 • Avans Mil Puan uygulamasında, birikmiş Mil Puan’ınızın alacağınız biletin toplam Mil Puan’ın %50’si kadar olmalıdır. Birikmiş Mil Puan'ınız alacağınız biletin toplam Mil Puan’ın %50’si kadar ise, kalan kısmını kısmi ödeme seçeneği ile ödeyebilirsiniz. Kalan kısım oran orantı yöntemiyle hesaplanıp TL tutar olarak kredi kartı ile ödenecektir. Örneğin; 100 Mil Puan'lık 200TL'lik yurt içi bileti alırsanız. Birikmiş 50Mil Puan'ınız var ise, kalan 50 Mil Puan için, 200TL, 100 Mil Puan için ise, 50 Mil kaç TL eder denip, 100TL kredi kartı ile ödenir.
 • Kazanılan Mil Puan'ların ortalama 2 yıl içerisinde kullanılması gerekmektedir. Ortalama 2 yıl içinde kullanılmayan Mil Puan'lar toplam Mil Puan bakiyesinden silinecektir. 2014 yılında kazanılan Mil Puan'lar Mayıs 2016 döneminde, 2015 yılında kazanılan Mil Puan'lar Mayıs 2017 döneminde silinecek olup takip eden yıllarda her Mayıs ayı sonunda iki yıl önce kazanılmış Mil Puanların silinmesi şeklinde devam edecektir. Her ay gönderilen hesap özetlerinde o yıl itibariyle silinecek Mil Puan bakiyesi ayrı bir alanda gösterilmekte olup, silinecek Mil Puan tutarının takibi buradan yapılabilmektedir.
 • Akbank Telefon Şubesi’nden Mil Puan’larla alınan biletlerde seyahat acentası tarafından bilet başına yurt içi için 25 TL, yurt dışı için 55 TL hizmet bedeli alınmaktadır. www.gezkanatlan.com'dan Mil Puan’larla alınan biletlerde hizmet bedeli alınmamaktadır.
 • Mil Puan ile satın alınacak yurt dışı uçak biletlerinde tüm vergi, harç ve diğer bedeller (servis ücreti, akaryakıt,alan vergisi harcı vb) müşteri tarafından ödenmektedir.
 • Mil Programı'ndan yalnızca gecikmeye düşmeyen ve kapalı olmayan Wings asıl kartlar faydalanabilir.
 • Mil Puan'lar Chip-Para'ya çevrilememektedir.
 • Perakende dışı ticari kullanım işlemleri kapsamında kazanılmış olan Mil Puan'lar bilet talebinde kullanılamaz.
 • Uçak bileti talepleri 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’nden hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında yapılabilir. Uçak bileti, otel konaklaması ve yurtdışı seyahat sigortası alımları www.gezkanatlan.com'dan 24 saat yapılabilir. 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’nden ve Gez Kanatlan Müşteri İletişim Merkezi’nden resmi tatillerde hizmet verilmemektedir.
 • www.gezkanatlan.com’da sunulan uçak bileti ve diğer ürün ve hizmetler için 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’nde yer alan Uçuş Hattı üzerinden destek verilmemektedir.
 • www.gezkanatlan.com’da sunulan uçak bileti ve diğer ürün ve hizmetler hakkında destek almak için Gez Kanatlan Müşteri İletişim Merkezi’ne 444 84 78 numaralı telefondan ulaşılabilir.
 • Uçak biletleri, otel konaklaması ve diğer seyahat hizmetleri için uygulanan Mil Puan değerlerine alan vergisi ve diğer vergiler dahildir. Bilet bedellerinde ve havayollarının uyguladığı hizmet bedellerinde değişiklik olması halinde Mil Puan değeri değişebilmektedir. Mil Puan kullanım işlemi, 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’nden gerçekleştiriliyorsa, müşteri temsilcisi tarafından belirtilen Mil Puan değeri, www.gezkanatlan.com'dan gerçekleştiriliyorsa, web sitesinin sistemi tarafından hesaplanan Mil Puan değeri, web sitesi üzerinden işlem yapılamadığı takdirde çağrı merkezi tarafından belirtilen mil puan değeri esas alınmaktadır.
 • Mil Puanla alınan biletlerde bilet alınacak yolculardan en az birinin soyadının kart sahibi soyadı ile aynı olması ya da yolculardan en az birinin ek kart sahibi olması gerekmektedir.
 • Ürün fiyatlarında yaşanacak değişiklikler neticesinde Mil Puan değerleri de değişmektedir.
 • www.wingscard.com.tr ve www.gezkanatlan.com web sitelerinde yer alan Mil Puan hesaplama aracı Türkiye çıkışlı uçuşlar için geçerlidir. Yurt dışı çıkışlı uçuşlar veya yurt dışı aktarmalarda uygulanacak değerler için 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayabilirsiniz. www.gezkanatlan.com'dan işlem gerçekleştiriliyorsa, web sitesinin sistemi tarafından hesaplanan Mil Puan değeri esas alınmaktadır.
 • Mil programı kapsamında alınan biletlerde iptal, iade ve değişiklik mümkün olmamaktadır.
 • Mil programı kapsamında alınan uçak biletlerinin gidiş ve dönüş tarihleri açık olmamalıdır.
 • Uçak bileti, otel konaklaması ve seyahat sigortası düzenlendikten sonra talep edilebilecek değişikliklerle ilgili ücret ve masraflar müşteriye aittir.
 • Otel rezervasyonlarında iptal, iade ve değişiklik otelin iptal/iade koşullarına bağlı mümkün olmaktadır.
 • Seyahat tarihinden 15 gün önce bilet, otel, sigorta taleplerinin yapılması tavsiye edilmektedir. Yılbaşı, bayram gibi dönemlerde yaşanabilecek yoğunluklar nedeniyle bu dönemlere ilişkin taleplerin daha önce yapılması önerilir.
 • Seyahat taleplerin karşılanması yer durumuna bağlıdır. Talepte bulunulan uçuş tarihi ve/veya alternatif tarih için yer temin edilmemesi durumunda bekleme listesine alınan rezervasyonun takibi mümkün olmayabilir.
 • Bebek yolcular, beraberlerinde anne veya babaları olmadan uçuş gerçekleştiremez.
 • Uçak Biletlerine havalimanı vergileri dahildir.
 • Düzenlenen tüm biletlerde Uluslararası Hava Taşıyıcıları Birliği (IATA) kuralları esas alınır.
 • www.gezkanatlan.com üzerinden Onurair ve Borajet uçuşları hariç tüm iç hatlar ve IATA Havayollarına ait tüm dış hat bilet işlemleri gerçekleştirilmektedir.
 • Taşıyıcı kuruluşun yolcu bileti üzerinde belirtmiş olduğu koşul ve kuralları kart hamili peşinen kabul ve taahhüt eder.
 • Düzenlenen biletler kredi kartı hamilinin e-posta adresine elektronik ortamda gönderilir. Taşıyıcı kuruluşun elektronik bilet uygulaması bulunmuyorsa, biletler kart hamilinin belirteceği adrese kurye ile teslim edilir.
 • Yolculukla ilgili yaşanabilecek memnuniyetsizliklerde, sorunlarda ve kaza durumunda Akbank'ın hiçbir sorumluluğu yoktur.
 • Türkiye'de bilet satış ofisi olmayan havayolu firmalarından bilet alınması durumunda, her türlü talep ve değişiklik bileti alan kişi tarafından ilgili havayolu firması ile temasa geçerek yapılır. Akbank'ın, sözkonusu havayolu firmaları adına her türlü bilet değişiklik veya itiraz taleplerinin karşılama sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Akbank kanallarından kredi kartı ile yapılan fatura ödemelerinden Mil Puan kazanımı olmaz.
 • Akbank, Mil Programı dışında gelebilecek talepleri değerlendirmeme hakkını saklı tutar.
 • Wings mil programı kapsamında Mil Puan’la alınan seyahat hizmetleri Vista Turizm ve Seyahat A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

*Varlık ifadesi, TL/Döviz Vadeli-Vadesiz Mevduat, Yatırım Fonu, TL/Döviz Hazine Bonosu/Devlet Tahvili/Eurobond, BES ve Hisse Senedi'nin toplamını ifade eder. Wings asıl kart sahibi müşterilerin Akbank’taki varlıkları gözönüne alınmaktadır.

 

Mil Puanlar'ımı nerede kullanabilirim?

Gez Kanatlan

www.gezkanatlan.com ’dan Wings Mil Puan’larınızı kullanarak uçak bileti, otel rezervasyonu, tur, seyahat sigortası hizmetlerini satın alabilirsiniz. Seyahat hizmetlerinizi hemen almak için tıklayınız. 

444 00 72 Akbank Telefon Şubesi

444 00 72 Akbank Telefon Şubesi’ni arayarak uçak biletinizi Mil Puan’larınızla anında alabilirsiniz.

Karada Mil

Wings Mil Puan’larınızı sadece seyahat etmek için değil, Wings Style üyesi anlaşmalı  işyerlerinde yapacağınız harcamaların ödemelerini yapmak için de kullanabilirsiniz.

Anlaşmalı üye işyerleri için tıklayınız.

 

wings-private