WingsWings BlackWings PrivateWings BusinessWings Ek KartWings SanalkartWings Temassız

Wings Business

Kart özelliklerini öğrenmek için üzerine tıklayınız.

Ek Taksit

Taksitli alışverişlerinize taksit ekleyin, ödemelerinizi daha rahat yapın.

Ek Taksit hizmeti ile taksitli harcamalarınıza sonradan 16 aya kadar taksit ekleme imkânı sunuyoruz.

Ek Taksit hizmetinden yararlanmak için Akbank Kurumsal Müşteri İletişim Merkezi'ni arayabilir veya Akbank Kurumsal İnternet ve Akbank Mobil üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Ek Taksit 
Ek Taksit Sayısı (Vade)Aylık Net Faiz Oranı*İşlem Ücreti (BSMV hariç)
1-16 Ay%1,89%0,00

*Bu oranlara BSMV dahil değildir.

Detaylar:

 • Ek Taksit hizmetinden yararlanmak için ekstre kesim tarihinize kadar başvurmanız gerekmektedir.
 • Axess üye işyeri olsun olmasın, 100 TL-150.000 TL arasındaki faizsiz taksitli harcamalarınıza hesap kesim tarihinden önce 1 ile 16 ay arasında dilediğiniz sayıda taksit ekleme seçeneğinden faydalanabilirsiniz.
 • 50.000 TL üzeri limiti olan ticari kartlar, Ek Taksit hizmetinden yararlanamayacaktır.
 • Ek Taksit fiyatlandırması BSMV hariç olarak yukarıdaki gibi yapılmaktadır.
 • Ek Taksit’ten sadece TL harcamalarınız için yararlanabilirsiniz.
 • Ekstre asgari borcunun son ödeme tarihine kadar hiç ödenmemesi veya kısmi ödenmesi durumunda, son ödeme tarihinden borç kapanana kadar ödenmemiş asgari tutar üzerinden gecikme faiz oranı ve asgari tutarı aşan anapara tutarı üzerinden akdi faiz oranı işletilecektir.
 • Daha önceden Taksit İste yapılmış bir işleme veya Erteleme İste hizmeti ile ertelenmiş bir işleme Ek Taksit yapılamaz.
 • Nakit Avans, Taksitli Avans ve üye iş yerinden yapılan vade farklı taksitlendirme işlemlerine, para transferlerine ve talimatlı fatura ödeme işlemlerine Ek Taksit yapılamaz.
 • Ek Taksit talebinizi hesap kesim tarihine kadar iptal edebilirsiniz. Bu durumda faiz iade edilecektir. Hesap kesim tarihinden sonra yapılan iptal taleplerinizde Erken Kapama işlemi yapılacaktır.
 • Ek Taksit’e konu harcama işleminin üye işyerinden iptal edilmesi halinde Ek Taksit işlemleri otomatik iptal olmamaktadır. İşlem iptalleri ve erken ödemeleri için Müşteri İletişim Merkezi'ne ayrıca bilgi ve talimat vermesi gerekmektedir. Aksi takdirde, Ek Taksit işleminin taksitleri vade tarihlerinde kredi kartı ekstresine yansıtılmaya devam edecektir.
 • Taksitli harcamanızdan sonra Akbank sistemine kayıtlı cep telefonunuza gönderilecek SMS’de yer alan kodu 5990'a göndererek alışverişinize taksit ekleyebilirsiniz. İlave taksitlendirme işlemi, belirtilen kısa mesajın Akbank sistemine ulaşmasından ve kart sahibine Akbank tarafından ilave taksitlendirilme bilgisinin verilmesinden sonra sağlanır. Katılım için gönderilen SMS’ler; operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden ücretlendirilir. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom kısa mesaj birim fiyatlarında meydana gelecek değişiklikleri yansıtma hakkını saklı tutar. Kampanyaya 5990’a kısa mesaj gönderen tüm operator aboneleri katılabilir.
 • Yasal mevzuat gereği, mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, ticari kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi on sekiz  ayı geçemez.
 • Akbank T.A.Ş. kampanya koşullarında değişiklik yapma ve kampanyayı durdurma haklarını saklı tutar.
 • Alışverişin gerçekleştirildiği iş yerinin sistemde kayıtlı sektör bilgisinin doğru olmasının sorumluluğu iş yerine aittir.

 

 

 

wings-business