Wings’le İhtiyaçlarınızı Değil, Ödemesini Erteleyin

Wings’le İhtiyaçlarınızı Değil, Ödemesini Erteleyin

Wings’le, 50 TL ve üzeri taksitli veya peşin olarak satın aldığınız her şeyin ödemesini 3 ay kadar erteleyebilirsiniz.


Axess Mobil'i İndir

Detaylı bilgi;

Axess üye işyeri olsun olmasın, 50 TL ve üzeri tüm peşin alışverişlerinizi, hesap kesim tarihinden önce;

 • Axess Mobil’e giriş yaptıktan sonra Kartlar>Dönem İçi>Taksit/Erteleme İste adımından,
 • www.akbank.com Akbank İnternet'e giriş yaptıktan sonra Kartlarım > Taksit/Erteleme İste adımından veya
 • Akbank Mobil’e giriş yaptıktan sonra Kredi Kartı İşlemleri>Taksit/Erteleme İste ya da
 • 444 25 25 Akbank Telefon Şube’sini arayarak erteleyebilirsiniz.

 

Erteleme İste Peşin Faiz Tablosu (BSMV ve KKDF hariç) 
Erteleme Ay SayısıPeşin Faiz
1 ay2,87 %
2 ay3,80 %
3 ay4,72 %

 

 • Alışverişlerinizi 3 aya kadar erteleyebilirsiniz.
 • Sadece TL ekstreler yararlanabilmektedir.
 • Ertelenmek istenilen işlemin dönem içinde olması, yani henüz ekstreleşmemiş olması gerekmektedir.
 • Daha önceden erteleme yapılmış bir işlem veya Taksit İste hizmeti ile taksitlendirilmiş bir işlem için erteleme yapılamaz.
 • Peşin faiz, vergi ve fon hariç, ertelenen tutarın 1 ay erteleme için %2,87; 2 ay için %3,80; 3 ay için %4,72’dir.
 • Erteleme İste talebinizi ilk hesap kesim tarihinize kadar iptal edebilirsiniz. Bu durumda peşin faiz iade edilir.
 • Hesap kesim tarihinden sonra yapılacak iptal taleplerinde peşin faiz iade edilmez.
 • Erteleme İste’ye konu harcama işleminin üye işyerinden iptal edilmesi halinde Erteleme İste işlemleri otomatik iptal olmamaktadır. İşlem iptalleri ve erken ödemeleri için Banka’nın Telefon Şubesi’ne ayrıca bilgi ve talimat vermesi gerekmektedir. Aksi takdirde, Erteleme İste ile ötelenen harcamalar vade tarihlerinde kredi kartı ekstresine yansıtılmaya devam edecektir.
 • Yasal mevzuat gereği, mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi bireysel kredi kartları için 12 ayı, kurumsal/ticari kredi kartları için ise 18 ayı geçemez. Bu süre bireysel kredi kartları ile yapılan; yurt dışına ilişkin havayolları, seyahat acenteleri, konaklama ile ilgili harcamalarda ve basılı ve külçe halinde olmayan altın ürünlerine ilişkin kuyum harcamalarında 3 ay, elektronik eşya alımlarında (Video, kamera, ses sistemleri, fiyatı 5.000 Türk lirasının üzerinde olan televizyon vb) 4 ay, tablet alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde 6 ay, sağlık ürünü alımlarında, mobilya ve elektrikli eşya (Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, elektrikli ev aletleri vb.) alımlarında ve fiyatı 5.000 Türk Lirasına kadar olan televizyon alımlarında 9 ay, vergi ödemelerinde, eğitimle ilgili harcamalarda, bilgisayar alımı, taşımacılık, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda 12 ay, yurt içine ilişkin havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili harcamalarda 18 ay olarak uygulanır. Bireysel kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek basılı ve külçe altın alımına ilişkin kuyum, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz.
 • Alışverişten sonra Akbank sistemine kayıtlı cep telefonunuza gönderilecek SMS'de yeralan kodu 5990'a göndererek alışverişinizi erteleyebilirsiniz.
 • Katılım için gönderilen SMS’ler; operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden ücretlendirilir. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom kısa mesaj birim fiyatlarında meydana gelecek değişiklikleri yansıtma hakkını saklı tutar.